Eurookná Kalafut Kežmarok, Poprad, Spišská Belá, Spišská Nová Ves...

Kovanie PSK portal

Veľkoryso dimenzované presklené plochy sú trendom súčasnej modernej architektúry. Prinášajú viac voľnosti, pohodlia a svetla, s čím ale súvisí vyššia hmotnosť posuvných krídel. Pretože naši inžinieri nemohli zrušiť gravitáciu, urobili veľké množstvo inovácií, aby dosiahli cieľ programu PORTAL: Ťažké ide ľahko. Malé plus v názve znamená veľké plus pre vyšší komfort bývania: Vďaka novým vozíkom a koľajniciam s menšími rozmermi je možné pri výrobe sklopno-posuvných dverí použiť užšie profily, čím sa zvýši presvetlenie miestnosti, optimalizuje sa spotreba materiálu a zníži sa výška prahu. Už v základnej verzii prinášajú kovania PSK PORTALPLUS bezpečnosť a aktívnu ochranu pred vlámaním: vo všetkých rohoch integrované hríbové čapy zamedzujú vypáčeniu krídla z rámu.

“Vďaka komfortnému nútenému ovládaniu nožníc je dokonca i veľké a ťažké krídlo možné sklápať a posúvať len jednou rukou.”

Použitím ďalších hríbových čapov a protikusov zo špeciálnej ocele je možné bezpečnostný štandard plynule zvyšovať. Dizajn kľučiek a možnosť farebného zladenia s krytkami kovania ponúkajú rôzne možnosti farebného stvárnenia interiéru. V ponuke je široký sortiment kľučiek: jednostranné kľučky, uzamykateľné kľučky, obojstranné kľučky (pre ovládanie aj z exteriérovej strany) a obojstranné kľučky s vonkajšou plochou kľučkou, ktoré sú vhodné pre použitie na posuvných prvkoch s vonkajšími roletami príp. sieťkami proti hmyzu. Elegantné ergonomicky tvarované kľučky sú vybavené integrovanou poistkou proti zabuchnutiu. K dispozícii sú vo farbách: biela, hnedá, strieborná, titánová matná svetlá, zlatá matná a F9.

Sklopno-posuvné kovanie PSK PORTAL 200-Z plus s núteným ovládaním

  • PSK 200-Z plus
  • váha krídla max.: 200 kg
  • šírka krídla max.: 2000 mm
  • výška krídla max.: 2360 mm
Výhoda kovania s núteným ovládaním spočíva najmä v ľahkosti ovládania veľkých a ťažkých sklopno-posuvných prvkov ktoré je možné sklápať a zatvárať aj bez vynaloženia väčšej fyzickej námahy. Posuvné krídlo sa ovláda jednou rukou pomocou ergonomicky tvarovanej kľučky. Rovnako ľahké je aj zatvorenie krídla zo sklopenej polohy – otáčaním kľučky jednou rukou sa krídlo samé presunie zo sklopenej polohy do polohy zatvorenej (bez nutnosti zatlačiť krídlo obidvomi rukami do zatvorenej polohy). Vďaka novým vozíkom a koľajniciam s menšími rozmermi je možné pri výrobe sklopno-posuvných dverí použiť užšie profily, čím sa zvýši presvetlenie miestnosti, optimalizuje sa spotreba materiálu a zníži sa výška prahu. Použitie vysoko pevných materiálov umožňuje skonštruovať posuvné krídlo s hmotnosťou až do 200 kg, čo umožňuje použiť sklá s vysokou hmotnosťou – špeciálne bezpečnostné a tepelnoizolačné sklá.