Eurookná Kalafut Kežmarok, Poprad, Spišská Belá, Spišská Nová Ves...

Kovanie

 

Kovanie MACO


Okenné kovanie MACO MULTI-TREND je ucelený systém pre výrobu otváravo-sklopných okien z plastových a z drevených profilov. Toto okenné kovanie má zásadnú výhodu, ktorou je modulová konštrukcia umožňujúca jeho využitie pre rôzne varianty prevedení okien.

 

BEZPEČNOSŤ – bezpečnostné okenné kovanie má v dnešnej dobe stále väčší význam a v budúcnosti by nemalo chýbať na žiadnom okne. Pri použití MACO MULTI-TREND odpadajú práce spojené s nastavovaním, samo sa prispôsobí medzere medzi okom a rámom (10 až 14 mm). Prítlak je jednoducho regulovateľný. Produkt vyniká nízkym uzatváracím odporom. Polohovacia poistka bráni chybnej manipulácii s kľučkou.

 

Okenné kovanie navyše obsahuje zabezpečenie proti vlámaniu na najkritickejšom mieste okná a ochranu proti vysadeniu vo vyklápacej polohe.

 

Dverové zámky G-U BKS

Ponúkajú rôznorodé varianty prevedení vrátane voľby zvláštnych produkcií. V kombinácii s kovaním GU BKS a ďalším príslušenstvom vyhovie súboru všetkých požiadaviek zákazníkov. Dverové zámky G-U BKS ponúkajú riešenie pre drevené a oceľové dvere aj pre dvere z dutých profilov.

Dverové zámky GU BKS pre dvere z dreva aj ocele

  • Jednobodové pre domové dvere – jedná sa o štandardné zámky pre domové a bytové dvere podľa DIN. Sú vybavené vratnou funkciou kľúča vo vnútri zámku k spätnému zatiahnutiu strelky pomocou kľúča.
  • Jednobodové pre vnútorné dvere – ide o štandardné zámky pre vnútorné dvere podľa DIN. Sú k dodaniu vo farebných variantoch, s otvorom pre cylindrickú vložku alebo ako zámky na kúpeľňové dvere.
  • Pre protipožiarne dvere – zámky GU pre protipožiarne dvere zaisťujú v prípade požiaru spoľahlivé zamknutie týchto dverí. Výrobky spĺňajú prísne normy a sú riadne otestované Inštitútom pre stavebnú techniku Berlin (DIBt).
  • Pre únikové dvere – umožňujú ľahké opustenie miestností a budov v prípade požiaru, zadymenia alebo iného dôvodu paniky. Zámky pre únikové dvere GU vyrábané s dlhoročnou tradíciou spĺňajú normy STN EN 179 / STN EN 1125.
  • Špeciálne zámky – výrobca Gretsch-Unitas ponúka aj zámky vo zvláštnom prevedení – napríklad pre kývne alebo posuvné dvere.

 

Nepodceňujte otázku bezpečnosti pri kúpe nových okien.