Eurookná Kalafut Kežmarok, Poprad, Spišská Belá, Spišská Nová Ves...

Presklené steny

Medzi sortiment ponúkaných výrobkov Stolárstva KALAFUT patria i presklené steny, ktoré svojimi vlastnosťami môžu spĺňať aj protipožiarne požiadavky. Sú novým estetickým prvkom, ktorý zvyšuje štandard Vášho bývania a udržiava bližší kontakt s prírodou. Nemožno opomenúť tiež estetický prínos k celkovému vzhľadu Vášho objektu.
Konštrukčne sú riešené na báze euro okien, takže Vám môžeme presklenné steny dodať v rôznom tvare aj rozmerov. Variabilné riešenie umožňuje celú stenu alebo jej časť posunúť, stiahnuť ako harmoniku, vyklopiť, otvoriť, možné použiť aj mikroventiláciu. Existuje obrovská škála najrôznejších mechanizmov, ktoré nám umožnia realizovať práve Vašu predstavu.

 

Materiál

Rovnako ako pre výrobu euro okien a dverí, na výrobu posuvných stien používame smrek, borovicu, dub, orech alebo lamelu meranti.

 

Kovanie

Celoobvodové kovania od svetoznámej nemeckej firmy Siegenia umožňuje kombináciu otvárania a vyklápania jedinou kľučkou do rámu a mikroventiláciu. Na všetky viditeľné stavebné diely kovania môžu byť nasadené krytky vo farbe podľa požiadavky zákazníka.
Používané kovania umožňujú tiež posuv balkónových dverových krídel do strán alebo ich tzv. skladanie.

 

Okapnice

Rámová okapnica je s prerušeným tepelným mostom, tak že nemôže dôjsť k primŕzaniu tesnenia. Okná sú opatrené tiež krídlovou okapnicou. Obe okapnice sú s eloxovaného hliníka a podľa priania zákazníka v troch farbách (bronz, strieborná, biela).

 

Povrchová úprava

Pred konečnou povrchovou úpravou je vykonané starostlivé obrúsenie a impregnácia namáčaním.

 

Zasklenie

Zasklenie je prevedené izolačným dvojsklom 4 – 18 – 4 na požiadanie trojsklom 4 -12 – 4 – 12 – 4. Koeficient prestupu tepla.
Prevedenie skiel podľa priania zákazníka (číra, vzorovaná atď.).