Eurookná Kalafut Kežmarok, Poprad, Spišská Belá, Spišská Nová Ves...

Sklo

Izolačné dvojsklo a trojsklo je konštruované z dvoch, resp. troch tabúľ plaveného skla v hrúbkach, zodpovedajúcich funkčným a mechanickým nárokom. Obvodové spojenie tabúľ skla a dištančného rámu sa realizuje pomocou trvalo plastického tmelu, ktorý funguje ako bariéra proti prenikaniu vlhkosti do medzipriestorového izolačného skla. Vonkajší obvod tabúľ skla a dištančných rámov je vyplnený trvalo plastickým tmelom s výbornými fyzikálno-mechanickými vlastnosťami. Celá konštrukcia vytvára hermetické uzavretie dutiny medzi tabuľami skla.

Aby mohlo izolačné sklo plniť rozmanité funkcie, kombinujú sa rôzne druhy skiel, čím sa zaisťuje zosilnená tepelná izolácia, zvukovo-izolačná funkcia, bezpečnostná funkcia a protislnečná funkcia.

 

Príklad celkovej hrúbky skla a príslušnej tepelnej priestupnosti:

 

Dvojsklo (sklo – medzera – sklo / mm)
4 – (18 + AR*) – 4 alebo 6 – (16 + AR*) – 4 = 26 mm – do U = 1,1

 

Trojsklo (sklo – medzera – sklo – medzera – sklo / mm)
4 – 12 – 4 – (12+AR*) – 4 = 36 mm – do U = 0,7

 

* plnené plynom – ARGÓN

 

V posledných rokoch zaznamenal vývoj nových high-tech skiel obrovský rozmach. Nová dokonalá generácia izolačných skiel je dnes už neodmysliteľnou súčasťou modernej výstavby. Táto nová generácia skiel otvára stavebníkom a renovátorom veľké možnosti.

 

Správnym výberom okenného skla môžeme:
• výrazne znížiť náklady na vykurovanie
• prispieť k zníženiu zaťaženia životného prostredia
• zaistiť príjemnú klímu bytu aj v blízkosti okien
• chrániť seba i svoju rodinu pred úrazom v dôsledku prasknutia skla
• redukovať hlukovú záťaž vo svojom byte
• účinne ochrániť svoj dom pred nevítanými návštevníkmi
• zabrániť nadmernému ohrievaniu priestorov bytu slnečnými lúčmi

 

Popis dvojskla a trojskla

                                        Popis dvojskla a trojskla

 

Pri výrobe okien používame:

Izolačné dvojsklo

Spojenie tabúľ skla a dištančného profilu je zabezpečené adhéznym, trvale plastickým tmelom, vonkajší obvod  skla a dištančný profil je vyplnený trvale pružným dvojzložkovým tmelom. Je zaručená vysoká odolnosť proti mechanickému namáhaniu. Izolačné dvojsklo sa líši predovšetkým spôsobom a miestom svojho využitia. Aby mohlo izolačné sklo plniť rozmanité funkcie, kombinujú sa rôzne druhy skiel, čím možno zabezpečiť, zosilnenú tepelnú izoláciu, zvukovo izolačnú funkciu, bezpečnostnú funkciu a protislnečnú funkciu.

 

Izolačné trojsklo

Izolačné trojsklo je výrobok z troch jednoduchých tabúľ skla. Vyrába sa na rovnakom princípe ako izolačné dvojsklo. Izolačné trojsklo sa dá použiť na presklenie plastových okien alebo eurookien. Rámy musia byť prispôsobené na izolačné trojsklo. V niektorých prípadoch sa dá výmenou zasklievacích líšt vložiť izolačné trojsklo aj do pôvodných okien s izolačným dvojsklom, kde je tepelná izolácia nepostačujúca.

 

• úspora energie 10 – 30%

• úspora financií

• vysoká kvalita a životnosť

 

Použitím kvalitného skla znižujete náklady na kúrenie.